OKKüpsiste kasutamine (Cookies). Meie portaalis kasutatakse küpsiseid. Portaali sisenedes nõustute küpsiste kasutamisega. Uuri lisa.
.
.
Gabi.eeJalatsite kasutusjuhend

 • Proovides ei tohi jalatsid Teile ebamugavad olla ega jalga pigistada. Kasutage jalatsite jalga panemiseks kingalusikat. Jalatsite jalga panekul ja jalast võtmisel siduge paelad lahti, avage rihmaklamber, tõmmake tõmblukk lõpuni lahti. Ärge suruge jalatsi kandadele.

 • Arvestage, et suurenenud kehakaal mõjutab jalatsite kandmist negatiivselt. Kui jalg on eripäraste omadustega või deformeerunud, on vajalikud spetsiaalsed jalatsid või ortopeedilised abivahendid. Kõigil sellistel juhtudel konsulteerige enne ostu müüjaga, et valida Teie talla eripäradele vastavad jalatsid.

 • Uurige hoolikalt märgistust jalatsitel ning lisatud kasutusjuhendit. Vajadusel võib müüjalt saada lisainfot. Jalatsitel või nende karbil on piktogramm, millel on näidatud, mis materjalist jalatsid koosnevad. Kasutage ainult vastavale materjalile ja jalatsitüübile mõeldud hooldusvahendeid. Detailsete juhistega jalatsikosmeetika ning selle õige kasutamise kohta võite tutvuda pöördel.

 • Nubuknahast, seemisnahast, tekstiilist, roomajate nahast või muust materjalist peale sileda naha valmistatud jalatsid vajavad spetsiaalset hooldust. Enne ostu küsige müüjalt, kuidas tuleb Teie valitud jalatseid õigesti hooldada. Võimalusel kirjutage see info üles ja hankige kohe ka hooldusvahendid: niiskust tõrjuv immutusvahend, kreem või aerosool igapäevaseks hoolduseks ning värvi parandamiseks, ja spetsiaalne hari tolmu eemaldamiseks ja läike andmiseks. Soovitame laia jalatsihooldusvahendite valikut pakkuva Saksamaa firma “Collonil” tooteid.

 • Kandke jalatseid vastavalt sellele, kuhu nad on ette nähtud: tänaval, pidulikel üritustel, kontoris, tööl, sportides, kodus. Nahktallaga pidulike või kontorijalatsitega ei tohi pikemalt kõndida ebatasasel, krobelisel pinnal nagu tänavakivid või asfalt. Ärge kõndige selliste jalatsitega kruusa- või pinnasteedel ega metsas. Ärge kandke neid niiske ilmaga. Kui nahktallaga jalatsid on niiskust saanud, peab neid vähemalt 24 tundi kuivatama. Peale seda tuleb talda töödelda niiskust tõrjuva vahendiga. Suvised värvilised nahkjalatsid on töödeldud aniliinvärvidega, et jalg hingaks. Peale niiskeks saamist võivad neile tekkida plekid. Vältige selliste jalatsite kasutamist niiske ilmaga. Õmmeldud tallaga, dekoratiivõmblustega või aukudega dekoratiivelementidega jalatseid ei või kasutada niiske või vihmase ilmaga, sest õmbluste kaudu pääseb neisse niiskus.

 • Kandke aastaajale vastavaid jalatseid. Suvejalatsitele sobib kuni 0°C, kevad-sügisjalatsitele kuni –5°C, talvejalatsitele kuni – 30°C. Näiteks võib suvejalatsite tald, nahaasendaja või naplak külma käes praguneda.

 • Nahktallaga jalatsid peavad meie kliimatingimustes kogu oma kasutusaja vastu ainult kummist kaitsetalla lisamisel. Kui Te ei soovi lisada kaitsetalda, võime Teile pakkuda spetsiaalselt selleks loodud vahendit, mis kaitseb vee ning kiire kulumise eest: Collonil Sohlen Tonik.

 • Kõrgete nahkkattega kontsade kandmisel olge ettevaatlik seal, kus on kitsad sügavad praod, näiteks jalarestid, tänavakivid või laudpõrand. Ärge juhtige selliste jalatsitega autot. Juhul, kui jalg libiseb jalatsites ettepoole, kasutage spetsiaalset pooltalda.

 • Vältige liigset mehaanilist koormust, lööke ja sisselõikeid, mis reeglina viivad kontsade, talla või lisandite lahtitulekuni. Kui konts on 6 cm kõrgune või kõrgem ning kõige õhemas kohas kuni 1 cm paksune, kannatab see kaalu kuni 65 kg. Kui kehakaal on suurem, võib konts murduda.

 • Soojema ilmaga võib jalg naplakist või muudest kunstmaterjalidest jalatsites higistada. Siis võib aidata spetsiaalne niiskust imav sisetald.

 • Ärge laske jalatsitel pikalt ja katkematult niisketena, eriti higistena olla. Laske jalatsitel täielikult kuivada, enne kui need uuesti jalga panete. Kui Teie jalad higistavad tugevalt, kasutage antiperspirante, näiteks DEO SHOE FRESH, või spetsiaalseid niiskust imavaid sisetaldu ACTIV CARBON. Kuivatage jalatseid toatemperatuuril vähemalt 18 tundi. Kui kuivatate jalatseid radiaatori, muu kütteseadme või lahtise tule juures, võib järsu temperatuurimuutuse tõttu tald lahti tulla, nahk liigselt kuivada või praguneda ning jalatsi ülaosa deformeeruda. Võimalusel võtke sisetald jalatsist välja ja kuivatage eraldi. Pikemal hoidmisel ja kuivatamisel on soovitatav jalatsi kuju säilitamiseks kasutada jalatsi kuju fikseerivaid spetsiaalseid täiteid, või toppida sinna tihedalt ajalehti või muid sarnaseid pabereid.

 • Jalatsite sisemine nahkvooder võib värvida sokke ja jalgu. Ainult sünteetiline sisevooder ei anna värvi. Nahk võib hakata värvi andma niiskuse ja soojuse mõjul, sest seda värvitakse naturaalsete värvainetega. Sellisel juhul võib aidata õhuke nahast sisetald või spetsiaalne aerosool COLLONIL COLOR STOP, mis vähendab värvi eraldumist. Samuti on soovitatav mõnda aega musti sokke kanda. Jalatsite selle omaduse kohta võite kaupluse töötajatelt lisainfot saada.

 • Soovitatav on igaks hooajaks mitu paari jalatseid hankida. Kui lasete jalatsitel korralikult kuivada ja sileneda, pikendate Te nende kasutusiga ja säilitate nende hea väljanägemise.

 • Puhastage jalatseid regulaarselt, vähemalt kord nädalas, mustusest ja tolmust. Selleks on on ette nähtud nahašampoon LEATHER SOAP või SHAMPOO. Seejärel katke värvi värskendamiseks, läike lisamiseks ja keskkonna eest kaitsmiseks õhukese kihi vastavat värvi jalatsikreemiga. Saksa firma COLLONIL valikust leiate kõige laiema jalatsikosmeetika gamma: kreemid, immutusvahendid, lakid, värvid, deodorandid, naha venitusvahendid, harjad, paelad ja sisetallad.

 • Jälgige iga päeva jalatsite seisukorda. Remontige jalatseid õigel ajal – parandage kulunud pooltallad ja kontsaplekid, uuendage kraabitud värv, vahetage sisetaldu ja paelu. Võib juhtuda, et naiste jalatsitel kaovad kontsaplekid. See juhtub kõige sagedamini uute kingadega, millel on originaalkontsaplekid, sest tootjad ei liimi kontsaplekke kinni, et neid oleks võimalik vahetada. Seega, kui olete kaotanud kontsapleki ja jätkate jalatsi kasutamist, kahjustate kontsa pöördumatult. Hädavajalik on minna kingsepa juurde, kes paigaldab uued kontsaplekid. Võimalusel hoidke vana kontsaplekk alles.

 • Usaldage remontimine ainult heades töökodades töötavatele spetsialistidele.

 • Tähelepanu! Populaarsed silikooni või glütseriiniga immutatud vahtkummist käsnad on mõeldud ainult lühiajalise läike saavutamiseks. Pikemal kasutamisel kuivatavad need nahka, ja need pole mõeldud igapäevaseks jalatsihoolduseks. Peale käsna kasutamist tuleb jalatseid kuivpuhastusšampooniga puhastada ja kreemiga immutada.

 • Musti seemisnahast ja nubuknahast rõivaid ja kotte on võimalik COLLONIL vahenditega kodus puhastada. Värvilisi seemis- ja nubuknahast rõivaid ja kotte on parem lasta puhastada spetsiaalsetes töökodades, sest rõivastel on suur pindala, mida on kodustes tingimustes raske ühtlaselt puhastada – mõnest kohast lähevad need puhtamaks kui mujalt ja rõivas jääb laiguliseks, aga mustal rõival ei ole see näha. Need reeglid põhinevad Euroopa jalatsitootjate reeglitel.

 • Kui jalatsil ilmnevad kasutamise ajal defektid ning Te olete kindel, et need on tekkinud tootja süül, võite Te pöörduda tagasi kauplusesse, kust need jalatsid ostsite. Kui defekt on vähetähtis ja kõrvaldatav, remondib kauplus selle omal kulul või kompenseerib defekti rahaliselt. Kaupluse huvides on ostja hoidmine ja alati võib leida mõlemale poolele vastuvõetava lahenduse. Pretensioon vaadatakse läbi peale ostutšeki esitamist. Tagasi toodud jalatsid peavad olema kuivad ja puhtad, vastasel korral võib kauplus keelduda Teie nõude läbivaatamisest.

 • Tarbijakaitse seadusandlus pole sätestanud, et ostja võib nõuda müüjalt defektideta kauba väljavahetamist teise kauba vastu. Seega, kui ostetud toode ei sobi Teile suuruse, värvi või muude põhjuste tõttu, aga sellel pole defekte ega kahjustusi, ei saa Te müüjalt mõuda selle vahetamist mõne muu toote vastu.

 • Ostjate pretensioonid loetakse alusetuks, kui need puudutavad: ärakantud taldu, kontsaplekke, sisetaldu, paelu, dekoratiivelemente – pandlaid, helmeid, nööpe, kette; mehhanilisi kahjustusi, jalatseid, mille ostutšekil on märge “Jalatsid ei vasta lepingutingimustele”, allahinnatud jalatseid, mille hinda on alandatud mõne defekti tõttu; defekte, mis on tekkinud antud kasutusjuhise eiramisel, vastavalt Tarbijakaitseseaduse paragrahvile 14. Kõigil nendel juhtudel ei vahetata jalatseid välja ega võeta tagasi.Särav kaitse Teie jalatsitele

Sile nahk, veluur, nubuk:

Enne jalatsite esimest kandmist immutage neid niiskust tõrjuva aerosooliga NANOPRO või WATERSTOP. Nahk muutub veekindlaks ja sellele ei teki lume- ega veeplekke. Niiske ilmaga töödelge jalatseid iga kord enne välja minemist.

Nahaasendaja, naplak, tekstiil, karusnahk, jalatsite lisad:

Enne jalatsite esimest kandmist immutage neid niiskust tõrjuva aerosooliga VARIO SPRAY. Materjal muutub veekindlaks. Vahend säilitab värvi ereduse ja materjali elastsuse. Sobib kõigile materjalikombinatsioonidele. Kasutada igapäevaseks hoolduseks ja niiske ilmaga tuleb töödelda jalatseid iga kord enne välja minemist.


Igal nädalal:

Sile nahk:

Puhastage mustusest ja vanast kreemist ning valmistage pind uue kreemi pealekandmiseks ette LEATHER SOAP šampooniga. Seejärel, kui ilm on vihmane, töödelge kindlasti niiskustõrjeaerosooliga WATERSTOP SPRAY ja siis vastavat värvi kaitsekreemiga WATERSTOP TUBE. Mõlema WATERSTOP vahendi kasutamine kindlustab ideaalse kaitse külma ja niiskuse vastu, samuti uuendavad need värvi ja pehmendavad nahka, mis on soola ja vee mõjul pragunenud. Kui kasutate NANO vahendeid, alustage puhastamisest ja kuivatamisest, seejärel töödelge vajadusel vastavat värvi hoolduskreemiga, seejärel NANOPRO SPRAY-ga. NANOFOAM vahuga ainult puhastage ja laske kuivada. See toimib nii puhastamise, hoolduse kui ka niiskustõrjena. Kuivale ja soojale ilmale on ette nähtud pehmendav kreem SOFT PRACTIC: peale kogu mustuse eemaldamist LEATHER SOAP šampooniga katke pind õhukese SOFT PRACTIC kreemi kihiga. See uuendab värvi, pehmendab ka kõige kõvemat nahka ning annab sellele pimestava läike.

Veluur, nubuk, seemisnahk, tekstiil.

Puhastage mustusest ja vanast kreemist vahtšampooniga SOFT CLEANER. Šampoon puhastab tõhusalt sügavale imbunud mustuse ja vanad plekid. Kui mustus on naha pinnal ja pole sisse imendunud, võib selle eemaldada spetsiaalse veluurile mõeldud harjaga. Vihmase ilmaga töödelge veluuri kindlasti vastavat värvi niiskust tõrjuva aerosooliga VELOUR NUBUK SPRAY. Kuiva ilmaga on kõige mugavam jalatseid töödelda vedela plastpudelikeses kreemiga VELOUR NUBUK. Kreemi kasutades ei määri Te paelu, talda ega jalatsi sisekülge – aerosooli kasutades võib see juhtuda. Aerosooli või kreemi kasutamine kindlustab ideaalse kaitse külma ja niiskuse vastu, uuendab värvi ja annab Teie jalatsitele sametise välimuse. Kui jalatsid on kuivanud, harjake neid veluuriharjaga.Spetsiaalne kaitse Teie jalatsitele

Pudeli maht: 50, 75 ml – vedelad või paksud kreemid; maht 100, 200, 300 ml –aerosoolid.

Kiire läike ja hooldatud välimuse saavutamiseks.

MOBIL; MINI MOBIL;

SELBSTGLANZ (50ml) värvigamma

Lakitud jalatsite hoolduseks.

LACK POLISH (75 ml), LACK SPRAY (200 ml); STAR GLOSS (75 ml)

Naturaalse ja kunstliku sileda naha hooldus ja kaitse vee eest.

LEATHER GEL (200 ml) kreem

Igat liiki materjalikombinatsioonidele kaitseks vee eest.

VARIO SPRAY (200 ml) värvitu

Siledale iseloomuliku naturaalse läikega nahale

SPEC WAX POLISH (200 ml) värvitu

Vahatatud ja rasvase naha hoolduseks.

RUSTICAL (50/75ml),

RUSTICAL SPRAY (200ml) värvitu.

Niiskuskindel immutusvahend nahktaldadele.

SOHLEN TONIC (75 ml)

NANO SOHLEN SCHUTZ (100 ml)

Muudab nahkrõivad veekindlaks

NANOPRO SPRAY (300ml); NANOFOAM vaht (300ml) värvitu.

Siledast nahast rõivastele: kaitse niiskuse eest, hooldus ja värvi uuendamine

BIKE PROTECTION (300ml), BIKE CLEANER (300ml), LEDERKLEIDUNG (75 ml) must, pruun, värvitu, WATERSTOP TUBE (75ml)

Igat liiki sileda kunstmaterjali puhastamiseks

SYNCARE (200 ml)

Spordi- ja mägironimisvarustuse kaitseks vee vastu ja hoolduseks.

BIWAX SPRAY(200ml), BIWAX TUBE (75ml) värvitu.

Spordiriiete ja jalatsite kaitseks niiskuse eest.

OUTDOOR TEXTIL SPRAY (300ml) värvitu.

Jala- ja jalatsideodorant meeldiva aroomiga.

DEO SHOE FRESH (100 ml), COOL N FRESH (00ml).

Kriimustuste ülevärvimiseks.

LEDER SCHWARZE (50ml) must

Halvasti püsiva värvi eemaldamiseks ning naha värviparandusteks või ülevärvimiseks ettevalmistamiseks.

COLORA CLEANER (50 ml) värvitu.

Kui sisevooder värvib jalga, vähendab see vahend värvi eraldumist.

COLOUR STOP (100 ml)

Valgete spordijalatsite ja -tarvete värvi uuendamiseks.

COMBI WHITE (75 ml) valge

Nahavenitusvahend.

STRETCH (100 ml) värvitu.

Plekieemaldaja igat liiki materjalidele.

REINIGER (200 ml) värvitu.

Šampoon auto nahksalongi puhastamiseks

CAR CARE SET (komplekt) värvitu, COMFORT(200ml)

Roomajanaha kaitse vee eest ja hooldus.

EXOTIC SPRAY (200 ml) värvitu

Roomajanaha kuivpuhastuseks.

EXOTIC SCHAUM (200 ml) värvitu

Sileda kunstnaha, naplaki ja stretši puhastamiseks.

SYNCARE (200 ml)

COLLONIL levitaja konsultatsioonid tel. 67 310 603 esmaspäevast reedeni 9.00 – 17.00 SIA ARTIMA

Instruktsiooni on uuendatud 2008. aasta augustis

Kõige väiksem
saatmiskulu Eestis: € 4.30
Tasuta kättetoimetamine kehtib, kui kauba hind on ilma allahindluseta ja üle: € 99.00
Kättetoimetamine Venipak kulleriga. Oodatav kohaletoimetamise aeg: 2-6 tööpäeva.
Kontaktid
Tähelepanu - Kahjuks ei saa me sõnumite ja kõnede suure hulga tõttu alati õigeaegselt vastata. Vabandame ebamugavuste pärast. Töötame selle nimel aktiivselt ja saame peagi taas kiiresti reageerida!
LV/RU Tootekonsultatsioon (kingad, kotid, jalatsihooldus)
Teave kohaletoimetamise, tasumise ja täidetud tellimuste kohta (RU):
+371 28 44 83 73
tööpäeviti kell 900 kuni 1800

Kus on minu tellimus?

Tagasiside


Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Naiste Meeste

Palun valige grupp:

Naiste Meeste
Naiste jalatsid


Meeste jalatsid


Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Naiste
Meeste

Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Naiste Meeste

Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Naiste
Meeste

Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Naiste
Meeste

Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Naiste Meeste

Palun valige grupp:

Aerosoolid Kreemid Sisetallad
Paelad Harjad Kingalusikad

Palun valige grupp: Naiste või Meeste

Meeste Naiste
Telli oma e-postile Gabi uudised
ning kampaaniad, soodsad pakkumised ja sooduskupongid!
© SIA "ARTIMA", Reg. nr.: LV40003717772, kontaktid
Privaatsuspoliitika   Lojaalsusprogramm  
Uuendatud: 28/03/2024 02:341